Главни насоки на Bubarstvo

Направо към съдържанието Главно меню Главно меню

Копринотъкачни фабрики в Свиленград, Враца, Хасково, Русе и София

Изглежда, че легендите са възникнали в континентален Китай и вероятно са свързани с жизнения цикъл на копринената буба, в който тя проявява способността да умира и да се преражда в напълно различна форма.

Комитетът по наблюдение одобри второ изменение на Стратегическия план

В дейността на предприятието е заложено и засаждането на нови черничеви градини. Като в пилотен проект в тази насока клъстерът посочва, че още през есента на тази година предстои ново засаждане на градини в Севрозападна България.

Чрез тях те създават оптични импланти като помощно средство при отстраняване на тумори, изкуствена роговица на окото или друг вид операция.

Светослава Диева от копринена ферма “Буболинка” Към момента дамата единствено влага средства в бубарството. Инвестирала и собствени средства от други препитания. Не може да се издържа от него, тъй като по думите й, в момента у нас няма кой да изкупува копринените пашкули. Затова и тя експириментира. Целта й е да затвори цикъла и да започне сама да произвежда нежната тъкан.

Признава, че я е прочела няколко пъти, затворила я е и започнала собствените си опити в бубарството. Въпреки натрупания вече опит твърди, че и днес има много тънкости, които не е усвоила. Наред с успехите, към момента е претърпяла и много загуби – унищожени черничеви градини, замърсени листа с химически препарати. Затова в практика се превърнало да подари на желаещите да навлязат Бубарство в бубарството по няколко буби, за да се научат първо как да ги отглеждат. Много от хората, които проявявали интерес към бубарството, били млади и без опит в отглеждането на пашкулите.

Навремето копринените буби били отглеждани по дърветата както живеят обикновените гъсеници, разказа Светослава Диева. „Торта от копринените буби е най-чистата тор. Тя е изключително богата на вещества, които подхранват почвата.

Видео Мечка реши да се разхлади сред хората в езерото Тахо (Видео)

Те произвеждат копринени влакна - неразтворими във вода нишки от жлези - за създаване на пашкули; хората просто разплитат пашкулите обратно на нишки. 

Тези захари са токсични за други гъсеници и тревопасни животни; копринените буби са еволюирали да понасят тези токсини.

В него тя се превръща в какавида. Този етап от развитието се нарича узряване и производителите завършват работата си по отглеждане на бубите.

Светлана Боянова: Браншът се нуждае от втори транш по Украинската помощ, става дума за оцеляване

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Главни насоки на Bubarstvo”

Leave a Reply

Gravatar